• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

ساخت آزمایشگاه مرجع ملی خلاء با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مجموعه هسته‌ای فردو آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما ساخت این آزمایشگاه را یکی از بهره برداری های صنعتی از فناوری هسته ای کشور دانست و گفت: قرار است این آزمایشگاه 20فروردین سال آینده همزمان با روز ملی فناوری هسته ای افتتاح شود.

حشمت اله فلاحت پیشه افزود: ساخت آزمایشگاه مرجع ملی خلاء، اقدامی اساسی در عرصه رقابتی و صنعت هسته ای در کشور است و با وجود کارشکنی های صورت گرفته در برجام نشان می دهد که کشور متوقف نیست و این فناوری را ادامه می دهد.
 

تنظیم پنجمین گزارش برجام در مجلس

وی هدف از بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تاسیسات هسته ای را تنظیم پنجمین گزارش برجام در مجلس دانست و بیان کرد: گزارش تحلیلی اجرای برجام از وزارت امور خارجه دریافت شده و بازدید های اعضای کمیسیون امنیت ملی از تاسیسات هسته ای کشور در حال انجام است.

فلاحت پیشه گفت: تحقق فرمان مقام معظم رهبری برای رسیدن به 190هزار سو یکی از موضوعات است که خوشبختانه در حال حاضر این امکان برای تحقق فرمایش رهبر در تاسیسات هسته ای کشور وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر که برجام عملا در شرایط پرنوسانی قرار دارد، فناوران هسته ای کشور تلاش کردند که متناسب با پیشرفت های روز دنیا فناوری هسته ای را پیش ببرند و به گونه ای عمل کنند که اگر وقفه ای در موضوع   برجام شکل گرفت اثر منفی در روند رشد فناوری هسته ای در کشور نداشته باشد که خوشبختانه این مورد در تاسیسات هسته ای فردو و نطنز مشاهده شد.

ویدئو مصاحبه با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

آمادگی برای برگشت پذیری هسته ای

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به برگشت پذیری به عنوان یکی دیگر از موضوعات اشاره و عنوان کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران چندین بار اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران تنها طرفی است که کامل به برجام پایبند بود و موضوعی که حائز اهمیت است فرآیند برگشت پذیری است که از نظر فنی و زمانی برای کشور وجود داشته باشد که خوشبختانه این امکان هم وجود دارد.

حشمت اله فلاحت پیشه افزود: گزارش پنجم کمیسیون امنیت ملی، گزارشی پر از امید به فناوری های تازه و امید به نبوغ هسته ای است که به هیچ وجه تحت تاثیر نوسانات و نامردی های سیاسی طرف آمریکایی قرار نمی گیرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس هم در گفتگو با خبرنگار  ما با اشاره به اینکه فرآیند برگشت پذیری  هسته ای  برای کشور وجود داشته دارد گفت: ما در چهارچوب برجام حرکت کردیم اما این حرکت در صنعت هسته ای کشور نه پسرفت و نه توقف بوده است.

مجتبی ذوالنور افزود: از نظر فنی و زمانی با توجه به کیفیت و کمیت کارخانه های مونتاژ در مدت کوتاهی می توان ظرفیت غنی سازی را بالا برد.

ویدئو مصاحبه با رییس کمیته هسته ای مجلس

حشمت‌اله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از اعضای این کمیسیون از جمله مجتبی ذوالنور، رئیس کمیته هسته‌ای، کریمی قدوسی، صفاری نطنزی و شوشتری روز دوشنبه 12 شهریور ماه ضمن بازدید از مجتمع‌های هسته‌ای شهید علیمحمدی(فردو) و شهید احمدی روشن(نطنز) در جریان آخرین فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی ایران در این سایت ها قرار گرفتند.

ویدئو بازدید رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

هدف از این بازدید کسب اطمینان نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ایجاد زمینه برای تحقق ظرفیت غنی‌سازی 190هزار سو در کشور با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری است.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ