1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

مهندس اسلامی از نيروگاه اتمي بوشهر بازدید کرد

1400/6/2322:39
تعداد بازدید: 498 بار

مهندس محمد اسلامي، معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي ايران امروز(سه‌شنبه)23 شهريورماه، با حضور در نيروگاه اتمي بوشهر از واحد يكم اين مجتمع عظيم ملّي و واحدهاي جديد نيروگاهي در دست ساخت بازديد كرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی پس از ورود به نيروگاه اتمي بوشهر، همراه با مديران و مسؤولان اين واحد صنعتي، در محل بناي يادمان شهداي گمنام نيروگاه حضور يافت و به مقام شامخ شهيدان ايران اسلامي اداي احترام كرد.
مهندس اسلامی در این بازدید از طرح احداث واحدهاي 2 و 3 نيروگاه اتمي بوشهر دیدن کرد و از نزديك در جريان فعاليت‌هاي صورت پذيرفته و روند پيشرفت پروژه‌ها قرار گرفت.
در ادامه این بازدید معاون رئیس جمهور در جلسه‌اي که با حضور مديران نيروگاه اتمي بوشهر و شركت توليد و توسعه سازمان انرژي اتمي ايران تشكيل شد حضور یافت و تبادل نظر در خصوص آخرین اقدامات و پیشرفت‌های حاصل شده پيرامون بهبود كار و فعاليت در اين نيروگاه انجام شد و توضیحات فنی در خصوص روند تحقیق و توسعه و همچنین اقدامات آتی ارائه گردید .
بازديد از واحد يكم نيروگاه اتمي بوشهر برنامه بعدي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران بود؛ مهندس اسلامی با حضور در واحدهای فنی و بخش‌های مختلف واحد یکم، ضمن دیدار با پرسنل مجموعه و مهندسین بزرگترین نیروگاه اتمی خاورمیانه، از مركز آموزش، اتاق سيمولاتور، اتاق كنترل، ساختمان توربين، پست برق نيروگاه و... بازديد به عمل آورد و در جريان روند چگونگي فعاليت و توليد انرژي از نخستين نيروگاه هسته‌اي كشور قرار گرفت.
ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه و نيز استاندار بوشهر از ديگر برنامه‌هاي مهندس اسلامي در سفر يك روزه به بوشهر بود.

منبع خبر: دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login