• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

مصاحبه

18:46:11 - 1397/12/3 جمعهاحمدیان در گفت‌وگو با خانه ملت؛
بخشی از درآمد حاصل از صادرات برق به نیروگاه‌های تجدیدپذیر اختصاص داده شود
معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت افزایش بودجه نیروگاه اتمی بوشهر در سال 98، گفت: تامین هزینه‌های نیروگاه اتمی بوشهر، نگهداری و بهره برداری ایمن و مطمئن از این نیروگاه متکی بر درآمدهای حاصل از فروش برق به شبکه سراسری است.


معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: از آنجایی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر و برق آبی از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کنند باید بخشی از منابع حاصل از صادرات برق به این نیروگاه‌ها و نیروگاه‌هایی که یارانه سوخت دریافت نمی‌کنند تخصیص داده شود
.

دکتر محمد احمدیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت افزایش بودجه نیروگاه اتمی بوشهر در سال 98، گفت: تامین هزینه‌های نیروگاه اتمی بوشهر، نگهداری و بهره برداری ایمن و مطمئن از این نیروگاه متکی بر درآمدهای حاصل از فروش برق به شبکه سراسری است.

معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه در حال حاضر قیمت فروش برق بسیار پایین است، افزود: متوسط قیمت هر کیلو وات برقی که به شبکه سراسری فروخته می‌شود ۶۰ تومان است از سوی دیگر افزایش شدید نرخ ارز در سال جاری مشکلات متعددی مانند کمبود منابع مالی به منظور تامین سوخت، خرید قطعات یدکی و ... را برای  نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد کرده است.

اداره نیروگاه اتمی بوشهر در سال آینده با شرایط موجود سخت است

وی اظهار کرد: اگرچه هزینه‌های ارزی نیروگاه بوشهر به دلیل استفاده از خدمات و امکانات شرکت‌های داخلی نسبت به سال نخست راه اندازی نصف شده اما در سال آینده به دلیل قیمت پایین فروش برق اداره نیروگاه اتمی بوشهر با شرایط موجود دشوار است.

احمدیان خاطرنشان کرد: دولت تقریبا به تمام نیروگاه‌های حرارتی سوخت رایگان یا سوخت با قیمت‌های بسیار پایین تحویل می دهد

وی تصریح کرد: اگرچه دولت در سال‌های گذشته بخشی از هزینه سوخت نیروگاه اتمی بوشهر را پرداخت می‌کرد اما به دلیل افزایش نرخ ارز در حال حاضر این کمک برای تامین سوخت کافی نیست و در صورتی که به صورت جدی تدابیر لازم برای حل مشکلات اتخاذ نشود در سال آینده اداره نیروگاه اتمی بوشهر با اما و اگر همراه است.

بخشی از درآمد حاصل از صادرات برق به نیروگاه‌های تجدید پذیر تخصیص داده شود

احمدیان با اشاره به ضرورت توجه به حل مشکلات نیروگاه‌های تجدید پذیر در بودجه ۹۸، ادامه داد: نیروگاه‌های تجدید پذیر و برق آبی از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کنند به همین دلیل باید بخشی از منابع حاصل از صادرات برق به این نیروگاه‌ها و نیروگاه‌هایی که یارانه سوخت دریافت نمی‌کنند تخصیص داده شود تا آنها بتوانند هزینه‌های خود را پوشش دهند.

حذف نیروگاه های تجدیدپذیر و برق آبی در اثر بی‌توجهی به تامین منابع مالی موردنیاز آنها

معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در صورت بی توجهی به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، بین نیروگاه هایی که از دولت سوخته رایگان دریافت می‌کنند و نیروگاههای تجدید پذیر و برق آبی رقابت ناعادلانه ایجاد می‌شود که در پی آن نیروگاه‌های تجدیدپذیر از میدان رقابت حذف می‌شوند؛ این موضوع در دراز مدت به صلاح کشور نیست.
 
كلمات كليدي : دکتر محمد احمدیان , نیروگاه بوشهر , سازمان انرژی اتمی

نسخه قابل چاپ
بيشتر
login