• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

پیام دکتر صالحی به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی جمعی از تلاشگران صنعت هسته ای کشور
.
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت سی و سومین سالگرد عروج ملکوتی جمعی از همکاران و تلاشگران صنعت هسته ای کشور که بر اثر بمباران نیروگاه اتمی بوشهر توسط ارتش جنایتکار بعثی رخ داد، پیامی صادر کرد. متن کامل این پیام به شرح زیر می باشد.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ،  بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ
 
برای اینجانب و مجموعة خدمتگزاران میهن عزیز اسلامی در سازمان انرژی اتمی ایران 27 آبان ماه ، یادآور عروج ملکوتی جمعی ازیاران و همکاران عزیز در سال 1366 خورشیدی بر اثر حملة سبعانۀ نیروی هوایی ارتش بعثی می باشد. سردار پوشالین قادسیه که نام خود را در کتاب تاریخ جنایتکارانِ عصر حاضر ثبت و ضبط نمود و به سرنوشت محتوم همة قدرت‌پرستان و ظالمان محکوم شد با صدور فرمان این حملة ددمنشانه ، ما را از حضور تعدادی از همراهانِ همدل محروم ساخت امّا از رهگذرِ کوشش خستگی ناپذیر و بی وقفة رؤسای محترم پیشین سازمان انرژی اتمی ایران  و مجموعة مدیران ارشد و فعّالان این صنعت ملّی در طول سه دهۀ گذشته، نهالی که توسط آن شهیدان خُلد آشیان غرس شد پس از گذر ایّام به درختی تنومند و تناور تبدیل شد و اکنون نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان یکی از نمادهای تلاش ملّت بزرگ ایران برای دستیابی به فنّاوری‌های نوین در کرانة خلیج همیشه فارس همچون نگینی چشم‌نواز می‌درخشد.
اکنون به رغم عداوت و کینه توزی بدخواهان ملّت بزرگ ایران و کارشکنی‌های مکرّر دشمنان این مرز و بوم ، برای دوستان و دلبستگان سرافرازی ایران اسلامی مایة بسی خرسندی است که افزون بر بهره برداری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، روند احداث واحدهای دوم و سوم  در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهردر حال پیگیری است و امید می رود تا به فضلِ پروردگار منّان و به همّت متخصصّان  و فعاّلان این سازمان به ویژه تلاشگران حوزۀ نیروگاهی در آیندۀ نه چندان دور، شاهد بهره برداری از واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر باشیم.
اینجانب بر ارواح طیبّۀ شهدای انقلاب اسلامی خاصّه شهدای والا مقام صنعت هسته‌ای درود می فرستم و ا ز درگاه ایزد متعال مسألت می نمایم تا بر درجات آن یاران سفر کرده به عرش برین بیفزاید و ما را در مسیر پاسداری از میراث گرانقدر آن عزیزان و خدمت خالصانه به نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران یاری رساند. بِمَنّهِ  َو کَرَمهِ
 
کاروانی که بود بدرقه اش لطف خدا                                    به تجمّل بنشیند به جلالت برود
 
منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی
نسخه قابل چاپ
بيشتر
login