• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

15:24:30 - 1398/6/31 يكشنبه
کمیته هسته ای مجلس از تاسیسات گداخت هسته ای در تهران بازدید کرد
.

محمد ابراهیم رضایی، نماینده خمین و رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضاء و مشاورین کمیته هسته ای از جمله دکتر علاء الدین بروجردی، روز شنبه 30 شهریورماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی از تاسیسات گداخت هسته ای این سازمان بازدید نمودند.

در ابتدای حضور بازدیدکنندگان در سازمان، جلسه ای به منظور ارائه توضیحات فنی با معاون سازمان و مدیرعامل شرکت فناوری های پیشرفته و برخی دیگر مسئولان سازمان برگزار شد و آخرین تحولات و پیشرفت ها در خصوص فعالیت های سازمان در حوزه گداخت هسته ای، صنعت غنی سازی، ایزوتوپ های پایدار و دیگر پروژه های هسته ای ارائه شد. همچنین از سوی مسئولان و متخصصان سازمان سوالات و ابهامات نمایندگان و اعضاء کمیته هسته ای مجلس پاسخ داده شد.

 در ادامه برنامه، بازدیدکنندگان از تاسیسات توکامک دماوند در پژوهشکده پلاسما و گداخت هسته ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با فعالیت های علمی و تحقیقاتی و دستاوردهای ارزشمند متخصصان سازمان انرژی اتمی ایران آشنا شدند.

این بازدید نیز در راستای تکلیف قانونی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر تهیه و ارائه گزارش های دوره ای شش ماهه از فعالیت ها و اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران در انجام تعهدات و کاهش تعهدات سند برجام برگزار شد.

شایان ذکر است پیشتر رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای مسئولیتش به عنوان رییس این کمیته در تیرماه سال جاری تاکید کرده بود که زحمات فعالان هسته‌ای بسیار برای کشور کلیدی است. از این رو دانش هسته‌ای باید روز به روز تقویت شده و نباید گذاشت هیچ عاملی از این پیشرفت جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: این کمیته در زمینه رفع مشکلات صنعت هسته‌ای پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد تا  برنامه‌های این صنعت به خوبی پیش برود. رضایی اعلام نمود یکی از برنامه‌های اصلی کمیته هسته‌ای در دوره جدید بازدید از تمامی تاسیسات و سایت‌های هسته‌ای خواهد بود تا از این طریق وضعیت این صنعت مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی
بيشتر
نسخه قابل چاپ