• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

کمالوندی :  اروپا فرصتي ندارد اقدامات هسته‌اي در اجراي دستور رئيس جمهور و شورايعالي امنيت ملي بي‌وقفه ادامه خواهد يافت.

در ديدار "اندرو موريسون معاون خاور ميانه‌اي وزارت امور خارجه انگليس با بهروز كمال‌وندي، معاون اموربين‌الملل، حقوقي و مجلس و سخنگوی سازمان انرژي اتمي ايران كه به درخواست طرف انگليسي و در محل سازمان انجام گرفت، طرفين آخرين تحولات در خصوص برجام و مسائل بين‌الملل را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

كمال‌وندي با ياد‌آوري اهميت اجراي تعهدات طرف مقابل در برجام، بر جديت ج.ا. ايران در اجراي اقدامات اعلام شده در چارچوب پاراگراف‌هاي 26 و36 تاكيد داشته و ياد‌آور شد كه توليد اورانيوم غني شده بر اساس آنچه كه رئيس جمهور و شورايعالي امنيت ملي مشخص نموده است، ادامه خواهد يافت.

معاون اموربين‌الملل، حقوقي و مجلس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات موريسون كه ضمن ابراز حمايت از برجام از سوی كشورش، خواستار خويشتن‌داري ايران و حفظ برجام شده و عبور از تعهدات را جدي و مخاطره آميز ارزيابي نمود، گفت: اينگونه تهديدها و فشارهاي حداكثري اعمال شده از سوي آمريكا محكوم به شكست است. وي در ادامه تاكيد داشت كه دوره ديپلماسي قايق‌هاي توپ‌دار به سر آمده و با دنبال نمودن تحولات چند هفته گذشته، آمريكائي‌ها بايد آموخته باشند كه سياست‌هاي تخريبي آنها نه تنها نتيجه دلخواه نداده بلكه به تشديد تنش‌ها نيز منجر شده است.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

login