اخبار
1398/11/22 سه‌شنبه
تأکید صالحی و گروسی بر تداوم همکاری‌های ایران و آژانس
دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که به منظور حضور در سمینار دو سالانه وزرای امنیت هسته‌ای در وین به سر می برد، با رافائل گروسی، مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که اولین ملاقات رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با مدیرکل جدید آژانس بود، طرفین در مورد همکاری‌های فنی و مسایل پادمانی به تبادل نظر پرداختند.
دکتر صالحی ضمن قدردانی از تلاشهای آژانس در پیگیری پروژه‌های همکاری فنی و توجه ویژه مدیر کل به این موضوعات، توصیه کرد تا با توجه به حساسیت وظایف آژانس بویژه در حوزه پادمانی، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره ضمن حفظ بیطرفی ، بطور حرفه ای با مسایل و موضوعات برخورد نماید.
رافائل گروسی نیز ضمن قدردانی از همکاری ایران در حوزه های مختلف، از دکتر صالحی درخواست کرد تا جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته همکاری‌های سازنده با آژانس را ادامه دهد.
دکتر صالحی سیاست جمهوری اسلامی ایران را ادامه همکاری ها با آژانس عنوان کرد و در عین حال بر این نکته نیز تاکید کرد که آژانس هم باید بدون تاثیرپذیری از هرگونه مسایل پیرامونی، نقش حرفه‌ای خود را حفظ کرده و به تاثیر اقدامات آژانس بر حفظ توافق ارزشمند برجام نیز توجه داشته باشد.
این ملاقات با حضور غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان و معاونین و دستیاران مدیرکل آژانس برگزار شد.
 

کلیه حقوق برای سازمان انرژی اتمی محفوظ می باشد

www.aeoi.org.ir