رویدادهای علمی و هسته‌ای
1398/12/18 يكشنبه
‎ تولید اولین نمونه دستگاه صنعتی سیار تولید آب آشامیدنی از هوا
‎با حضور دکتر ستاری و دکتر صالحی؛

اولین نمونه دستگاه صنعتی سیار تولید آب آشامیدنی از هوا با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مدیران و متخصصان مربوطه به تولید رسید. در بازدیدی که به همین مناسبت عصر روز یکشنبه 11 اسفندماه از شرکت تولیدی این دستگاه صنعتی صورت گرفت، مدیران و متخصصان مربوطه اطلاعاتی در خصوص فعالیت های انجام شده ارائه نمودند. همچنین دکتر ستاری در جریان توانمندی های بسیار بالای متخصصان سازمان انرژی اتمی در این حوزه قرار گرفت و مقرر گردید توسعه همکاری ها میان سازمان و صنعت در زمینه رفع نیازهای صنایع مهم کشور در آینده نزدیک در دستور کار دو معاونت ریاست جمهوری قرار گیرد.

‎این دستگاه صنعتی از سه بخش اصلی تشکیل شده است که شامل دستگاه تولید آب، مولد تولید برق و دستگاه بسته بندی اتوماتیک می شود. این دستگاه طی فرآیندی صنعتی به تولید آب و ذخیره سازی و تصفیه آن می پردازد.‎دستگاه صنعتی قابل حمل تولید آب آشامیدنی از هوا در سه نوع با ظرفیت های 500، 1000 و 3000 لیتر (تولید روزانه آب) قابلیت تولید دارد. از جمله قابلیت های این دستگاه صنعتی که می تواند در شرایط بحرانی و در مناطق آسیب دیده مورد بهره برداری قرار گیرد، می توان به بالاترین حد استانداردهای فیلتراسیون، تنظیم میزان املاح آب تولیدی، تنظیم میزان کلر یا ازن به منظور انطباق با استانداردهای روز دنیا، استریلیزاسیون با استفاده از لامپ فرابنفش و خنک سازی آب خروجی اشاره کرد.

‎از نظر فنی دستگاه صنعتی سیار تولید آب آشامیدنی از هوا می تواند در دمای 15 تا 45 درجه از رطوبت نسبی 30 % تا 100 % فعالیت نماید.

‎عمل فیلتراسیون در این دستگاه در 14 مرحله انجام می شود. این مراحل به منظور پاکسازی هوای ورودی، شفافیت بیشتر، حذف املاح و مواد آلی، زلالیت و تنظیم سختی آب صورت می گیرد.

کلیه حقوق برای سازمان انرژی اتمی محفوظ می باشد

www.aeoi.org.ir