• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار طی پیامی به شرح زیر از شهدا و ایثارگران خبرنگار تجلیل نمود و از فعالیت های موثر خبرنگاران در عرصه های عمومی تقدیر کرد.  

بسم الله الرحمن الرحیم

در تاریخ 17 مردادماه سال 1377 خورشیدی، محمود صارمی، خبرنگار سختکوش خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه تعدادی از کارمندان و اعضای کنسولگری ایران در شهر مزارشریف به دست گروهک تروریستی طالبان به فیض شهادت نائل آمد و این روز به عنوان «روز خبرنگار» در تقویم رسمی و در دفتر تاریخ این سرزمین ثبت شد.

با نگاهی هر چند گذرا به سیر تاریخ خبرنگاری در سرتاسر جهان، می‌توان دریافت که هنر خبرنگاری همواره با فداکاری و ایثارگری عجین و همراه بوده و قلمهای اصحاب رسانه و فعالان و کنشگران این عرصه با خون آنان سیراب شده است و این هزینه‌ای است که مصلحان و دیدبانان عرصة عمومی برای پاسداری از حریم حقیقت پرداخت نموده‌اند.

امروزه این حقیقت بیش از پیش بر همگان عیان شده است که ممانعت از ایجاد و گسترش مفاسد در سطوح مختلف و نقد و سنجش رفتار و عملکرد مسئولین، بدون حضور قدرتمند رسانه‌های مستقل و فراگیر و حمایت همه جانبه از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران متعهّد و علاقه‌مند به تأمین منافع ملّی امکان‌پذیر نخواهد بود.

خوشبختانه ضرورت وجود چنین فضایی از جانبِ دولت خدمتگزار مورد توجه قرار گرفته و دولت مصمّم به توسعة فضای آزاد برای مطبوعات و وسائط ارتباط جمعی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای خبرنگار و ایثارگران این جهاد مقدّس، فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی عزیزان فعّال در این عرصه، تبریک و شادباش می‌گویم و بدین وسیله از تعامل و همراهی آنان با سازمان انرژی اتمی ایران جهت انعکاس اخبار و دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور، سپاسگزاری می‌نمایم.

دوام سلامتی و مزید توفیقاتِ خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایرانی را از درگاه ایزد متعال خواستارم.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ