نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران که به دعوت خانم والریا فدلی، وزیر علوم و دانشگاه های ایتالیا، برای شرکت و سخنرانی در کنفرانس همکاری های بین المللی تقویت ایمنی هسته ای و منع گسترش سلاح های هسته ای به این کشور سفر کرده بود، عصر روز دوشنبه 17 مهرماه پس از دیدار با فدلی با اشاره به زمینه های همکاری علمی و دانشگاهی مشترک ایران و ایتالیا، اظهار داشت: جلسه بسیار مفیدی را با خانم وزیر علوم و دانشگاه های ایتالیا داشتیم که طی آن در ارتباط با حوزه‌های مختلف مورد علاقه طرفین و امکان همکاری بین دو کشور گفتگو کردیم.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: ما روی پروژه‌های بخصوصی تأکید داشتیم که بتوانیم روی آنها سرمایه‌‌گذاری کنیم. به عنوان مثال یکی از پروژه‌هایی که مطرح کردیم که قرار است درباره آن مطالعه کنند، پروژه فناوری کوانتومی در ابعاد مختلف است.
دکتر صالحی افزود: در این جلسه همچنین بحث همکاریهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی دو کشور را مطرح کردیم. چند قرارداد تا به امروز منعقد شده و آن قراردادها خوب پیش می‌روند ولی آرام آرام ما نیاز داریم که اینها را توسعه دهیم.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر تعداد قابل توجهی دانشجوی ایرانی در ایتالیا مشغول تحصیل هستند. به همین دلیل تفاهم شد که از این به بعد سعی کنیم تعداد دانشجویان ایرانی در مقطع دکتری بیشتر حضور پیدا کنند تا درمقاطع پایین‌تر که این هم مورد اتفاق‌نظر و قبول طرفین قرار گرفت. در مجموع فضا، فضای بسیار مثبتی است. این فضا بعد از برجام نسبت به قبل خیلی گسترده‌تر شده است. امیدواریم از این فضا بتوانیم به نحو احسن استفاده کنیم.
 وی افزود: کشور ایتالیا در مباحث علمی و صنعتی و فناوری به طور کلی یک کشور پیشرفته است و امکان همکاریهای متفاوت در حوزه‌های مختلف کاملاً حس می‌شود و این امکان وجود دارد. ما امیدواریم از این فرصتها به نحو احسن استفاده کنیم.


نسخه قابل چاپ