نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

دوره آموزشی منطقه ای گزینه های مدیریت چشمه های رادیواکتیو مصرف شده بسته (DSRS) ، برای اولین بار به میزبانی شرکت پسمانداری صنعت هسته ای ایران(از شرکتهای زیر مجموعه سازمان انرژی اتمی ایران) از 15 الی 19 مهر ماه سال جاری در تهران برگزار شد.

در این دوره آموزشی که کلیه هزینه های مرتبط با برگزاری آن از طرف آژانس بین المللی انرژی اتمی تامین و پرداخت شده است، تجربیات منحصربه فرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه مدیریت چشمه های رادیو اکتیو بسته(DSRS)، در دو بخش تئوری و عملی به شرکت کنندگان منتقل شد.

علی رغم پیشرفتهای متخصصین صنعت هسته ای، در گذشته آژانس با برگزاری چنین دوره های منطقه ای در ایران موافق نبود لیکن در دوره پس از برجام این مهم برای اولین بار اتفاق افتاد و مدرسین سازمان انرژی اتمی ایران به همراه یک مدرس از آژانس، این دوره را با موفقیت برگزار و گواهینامه مربوطه از سوی آژانس به شرکت کنندگان اعطا گردید.

در این دوره 21 نفر از کارشناسان بخشهای هسته ای کشورهای منطقه آسیا شامل مالزی، اندونزی، کویت، سوریه،بنگلادش، عمان،نپال، اردن،پاکستان، افغانستان، کامبوج، سریلانکا، سنگاپور و میانمار به همراه 9 نفر از کارشناسان ایرانی از بخشهای مختلف صنعت هسته ای حضور یافتند. از نکات قابل توجه این دوره روش ابداع شده توسط متخصصین هسته ای کشورمان در رابطه با گمانه های کم عمق جهت نگهداری موقت چشمه های رادیو اکتیو بود که مورد استقبال آژانس و شرکت کنندگان دوره قرار گرفت.


نسخه قابل چاپ