• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه به مناسبت روز خبرنگار پیامی به شرح زیر صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

با پایان یافتن عصر سلاطینِ خودکامه و منسوخ شدن شیوه های کهن مُلک داری، رسم و آیینی جدید و سامانه ای نوین در پهنة تاریخ حیات بشر سربر آورد که به آیین مردمسالاری نامبردار شد و اصحاب قدرت را از صحن صحینِ عادات و آدابِ گذشته بدرآورد و در صحارِ محاسبات و سنجش های عقل و خرد جمعی محصور نمود.

در عصر سنّت، پهلوانان و گردانِ میدانهای نبرد و جنگاوران و فاتحان بر صدر می نشستند و قدر می دیدند و نماد و نمایندة اصیل یک فرهنگ و یا ملّت به شمار می آمدند. امّا در این دوران جدید که حاملان و حامیان اندیشة روشنگری، پیشقراولان و طلایه داران آن بودند، قهرمانان و سردارانی متفاوت از گذشته، پای در میدان نهادند که با شمشیر قلم به مصاف فساد و تباهی رفتند.

اکنون به گواهی اسناد و مستندات تاریخ معاصر جهان، می توان با قاطعیّت و به صراحت بر این حقیقتِ عیان، انگشت تأیید و تأکید نهاد که خبرنگاران و روزنامه نگاران که دیدبانان و چشمان بیدارِ جوامع بشری هستند، امیران و پهلوانان میدانهای نبرد در این زمانة نو می باشند و با پرداختِ هزینه های سنگین و از رهگذرِ پذیرش خطرات و مخاطرات این راه پرافتخار، به ثبتِ وقایع و آشکار نمودن حقایق همّت گماشته و همچنان به رغم همة مشکلات و چالشها به حرکت در این مسیر ادامه می دهند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطرة شهید سرافراز محمود صارمی و سایر شهیدان و جانباختگان راه آزادی و آگاهی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی فعالان و تلاشگران این مبارزة مقدّس تبریک و تهنیت عرض می نمایم و بهروزی و سرافرازی روزافزون شما عزیزان را در ادامة خدمت به میهن عزیز اسلامی از درگاه خداوند منّان خواستارم.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ