1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

پربازدیدترین ها

.

اسلامی در پیام نوروزی ۱۴۰۱ اعلام کرد: با ژرف‌نگری رهبری، مسیر پیشرفت فناوری هسته‌ای هموار شد

1401/1/107:20
تعداد بازدید: 706 بار

مهندس محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی ویدویی خطاب به ملت بزرگ ایران آغاز نوروز ۱۴۰۱ را تبریک گفت و اظهار داشت: به یاری حق تعالی، در این ایام و مقطع از عمر فعالیت‌های صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، ما در سازمان انرژی اتمی متعهد می‌شویم که به هیچ عنوان از ادامه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای در کشور کوتاه نخواهیم آمد و تا لحظه آخر و به طور مستحکم در راه پیشبرد برنامه‌های ارزش‌آفرین برای شما مردم عزیز تلاش خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، معاون رئیس جمهور در این پیام با اشاره به آغاز خجسته سال ۱۴۰۱ شمسی و عید باستانی ایرانیان گفت: خدمت ملت عزیز و شریف ایران سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که حال خوب و سالی پر از شادی در پیش رو داشته باشید و روزگار با سلامتی، شادابی و موفقیت‌های روزافزون برای مردم ایران اسلامی همراه باشد.
مهندس اسلامی در این پیام با بیان اینکه برنامه‌ریزی جامع صنعت هسته‌ای ایران برای ادامه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای انجام گرفته است، تصریح کرد: ما هم در این آغازین روزهای سال نو این افتخار را داریم که با یک برنامه‌ریزی جامع در سازمان انرژی اتمی ایران بتوانیم بیش از پیش و بطور گسترده از ظرفیت فناوری‌های نوینِ در اختیار و در حال دستیابی، برای بهبود کیفی زندگی ملت عزیز و شریف ایران در حوزه‌های مختلف سلامت، کشاورزی، صنعت و محیط زیست استفاده نماییم. بگونه‌ای که با توسعه فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان یکی از پرچمداران موفق، در تلاش روزافزون برای رسیدن به محیط زیست پاک و سلامت پایدار باشیم.
 
 
رییس سازمان انرژی اتمی در پیام نوروزی ۱۴۰۱ خود خاطرنشان کرد: مردم عزیز ایران استحضار دارند که سازمان انرژی اتمی ایران در طول این چهار دهه گذشته مسیر سخت و طاقت‌فرسایی را طی کرده است. حوزه تخصصی فعالیت در فناوری هسته‌ای سخت و پیچیده می‌باشد و علاوه بر این دانشمندان ما باید در مرز دانش و فناوری حرکت کنند که این در انحصار ابرقدرت‌ها است؛ ابرقدرت‌هایی که با مراقبت ویژه اجازه نمی‌دهند هر کشوری به سهولت بتواند به همه ظرفیت‌های فناوری هسته‌ای دست پیدا کند. اما علی‌رغم تلاش‌های مستکبران و به لطف الهی، همکاران و دانشمندان صنعت هسته‌ای با ایثار و کوششی موثر و همچنین سختی‌هایی که هم خودشان و خانواده‌شان متحمل شدند در دست‌یابی به قله‌های رفیع این حوزه موفق بودند.
وی ادامه داد: ما در راه رسیدن به قله‌های رفیع فناوری هسته‌ای «شهدای هسته‌ای» را تقدیم انقلاب کردیم. این‌ها همه بیانگر یک اراده قوی و مستحکم است که به‌طور روزافزون بتوانیم تأثیرات این فناوری بسیار با اهمیت و راهبردی را در زندگی مردم نمایان سازیم.
معاون رئیس جمهور با اشاره به هدایت‌ها و فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری که با ژرف‌نگری مسیر پیشرفت فناوری هسته‌ای را هموار کردند، اظهار داشت: رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در توسعه کاربرد فناوری هسته‌ای در ایران جایگاه کشور را در تراز علمی و فناوری، صنعتی، زیست‌محیطی و سلامت به کلی دگرگون کرد.
وی در پایان این پیام اعلام کرد: به یاری حق تعالی، در این ایام و مقطع از عمر فعالیت‌های صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، ما در سازمان انرژی اتمی متعهد می‌شویم که به هیچ عنوان از ادامه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای در جمهوری اسلامی ایران کوتاه نخواهیم آمد و تا لحظه آخر و به طور مستحکم در راه پیشبرد برنامه‌های ارزش‌آفرین برای شما مردم عزیز تلاش خواهیم کرد. امیدوارم که با عنایات مستمر خداوند متعال بتوانیم هر چه بیشتر و بیشتر آثار و نتایج دستاوردها و موفقیت‌ها را به صورت ملموس در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.
شادکام باشید؛ موفقیت‌تان روزافزون...

 

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login