1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

پربازدیدترین ها

.

معاون سازمان انرژی اتمی مطرح کرد:

ضرورت ایجاد پویایی در شرکت‌های دانش‌بنیان

1402/9/819:10
تعداد بازدید: 1500 بار

معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیر عامل شركت توسعه كاربرد پرتو‌ها گفت: «ایران ساخت»، فضایی برای پشتیبانی از صنایع كشور به ویژه حوزه صنعت هسته‌ای است.

به گزارش مرکز دیپلماسی‌ عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ سیدپژمان شیرمردی در گفتگو با برنامه «روزنه» شبکه رادیویی گفت‌و‌گو درباره موضوع دستاورد‌ها در حوزه انرژی هسته‌ای در روز «فناوری و نوآوری ایران ساخت» گفت: صنعت هسته‌ای چند منظوره است و خدمات‌رسانی آن به مردم از تولید برق آغاز شده به حوزه‌های كشاورزی و بهداشت می‌رسد و تا عرصه محیط زیست نیز ادامه می‌یابد.

وی افزود: با توجه به این موارد انرژی هسته‌ای از صنعتی‌ترین قسمت جامعه شروع شده و به اجتماعی‌ترین بخش كشور می‌رسد. صنعت هسته‌ای در تمام حوزه‌های فنی و مهندسی و در عملكرد و فعالیت‌های آنها حضور دارد.

معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شركت توسعه كاربرد پرتو‌ها تصریح كرد: هنگامی كه از فناوری هسته‌ای صحبت می‌كنیم در اصل در مورد حوزه مهندسی برق، مكانیك، مواد، فیزیك و علوم انسانی سخن می‌گوییم زیرا فناوری هسته‌ای مجموعه‌ای است كه تمام علوم و فنون در آن دخالت دارد.

وی با بیان اینكه ما كشوری در حال پیشرفت و نیازمند استفاده از ظرفیت‌های جدید صنعتی برای توسعه صنعت هسته‌ای كشور هستیم، اظهار كرد: بحث «ایران ساخت»، فضایی برای پشتیبانی از صنایع كشور به ویژه حوزه صنعت هسته‌ای است. ما در صنعت هسته‌ای به تجهیزات مختلفی نیاز داریم و اگر بخواهیم تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در سازمان انرژی اتمی ایران تولید كرده و بسازیم به آسانی محقق نمی‌شود.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: ظرفیت این موضوع وجود دارد اما ما باید از ظرفیت خوب صنایع كشور و شركت‌های دانش‌بنیان استفاده كنیم تا به نحوی باعث ایجاد پویایی در این مجموعه‌ها شویم.

شیرمردی گفت: ما باید اهداف خود را در پیشبرد اهداف صنعت هسته‌ای كشور دنبال كنیم. تعامل میان شركت‌های دانش بنیان، صنعت، دانشگاه و سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت هم‌افزایی باشد. اگر فعالیت و سازوكار‌ها همسو نباشد در رسیدن به هدف تاخیر خواهیم داشت.

وی در پایان تاکید کرد: نگاه ما در دولت سیزدهم تلاش برای آوردن انرژی هسته‌ای به زندگی مردم است.

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :