1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ایآخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت تاکیدکرد؛

لزوم توجه ویژه روابط‌ عمومی‌ها به تبیین، اعتمادآفرینی و رفع شبهات

1402/2/3122:20
تعداد بازدید: 558 بار

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت در آیین گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی و نشست شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای کشور اظهار کرد: ‌صنعت هسته‌ای در اصل نشان‌دهنده غرور ملی کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ آیین هفته ارتباطات و روابط عمومی و نیز نشست شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای با حضور مهندس اسلامی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سپهر خلجی، رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و دکتر سید جواد احمدی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت تماس ونیز مدیران و کارکنان این عرصه در آخرین روز اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران (تماس) برگزار شد.
رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت در مراسم گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی اظهار کرد: ‌صنعت هسته‌ای در اصل نشان‌دهنده غرور ملی بوده و حجم تلاش‌ها و زحمات تمام کسانی‌که در این عرصه فعالیت دارند، قابل تقدیر است.
سپهر خلجی با بیان اینکه کار اصلی ما تبیین است، گفت: مقام معظم رهبری بارها نسبت به جهاد تبیین و توجه به این مهم تاکیدات فراوانی داشته‌اند. اجرای رهنمودهای ایشان در عرصه جهاد تبیین نیازمند توانایی، جسارت و انگیزه است و اگر هرکدام از این اقتضائات را نداشته باشیم در اصل نمی‌توانیم این ماموریت مهم را به خوبی و درستی انجام دهیم.
وی تصریح کرد: آرایش رسانه‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های اخیر تغییر کرده و حالت آفندی به خود گرفته است و آنها نه تنها به نقاط ضعف بلکه به نقاط قوت ما نیز حمله می‌کنند.


وی افزود: صنعت هسته‌ای جزو نقاط قوت ماست و دشمنان به این دستاورد مهم و راهبردی نیز حمله می‌کنند و به دنبال ممانعت از پیشرفت ما هستند. با توجه به تغییر حملات دشمنان باید 3 ماموریت مهم را مد نظر قرار دهیم که شامل تبیین، اعتمادآفرینی و رفع شبهات می‌شود
.

وی تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد این موارد جزو تاکیدات موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت با تاکید بر اینکه در دوره و عصر انسان - رسانه قرار داریم، گفت: عصر انسان - رسانه دارای ویژگی‌هایی است که باید به درستی درک شود. اکنون شاهدیم که پدیده ارتباط جمعی به پدیده ارتباط جمعی – شخصی تبدیل شده است. رسانه‌های کوچک در این دوره جایگزین رسانه‌های بزرگ شده و به شکل انسان‌محور روایت‌سازی می‌شود.
وی اضافه کرد: در این عصر، زیست مجازی شکل می‌گیرد و نقش دروازه‌بانان خبری کمرنگ می‌شود؛ عطش برای تولید محتوا افزایش یافته و سرعت روایت‌سازی و روایت‌گزینی افزایش یافته است.  پیش از این با پدیده اخبار جعلی مواجه بودیم اما اکنون شاهد اخبار «کج آگاه‌ساز » هستیم که اثرات به راحتی از بین نمی‌رود.
رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت با اشاره به شیوه‌های نوینی که دشمنان برای اثرگذاری بیشتر در جوامع و اذهان مردم به کار می‌بندند؛‌ توضیح داد: دشمنان به دنبال مشروعیت‌زدایی از نظام، دولت و نخبگان هستند؛ اعتبار زدایی از تصمیمات و تدابیر را در اولویت قرار داده‌اند، به دنبال اعتماد زدایی و ناامیدسازی مردم هستند و رویگردانی اجتماعی را تحت عنوان واگرایی از درون و همگرایی از برون در راس برنامه‌های خود قرار داده‌اند. آن‌ها با بمباران اطلاعات و اخبار منفی به دنبال از تعادل خارج کردن روان اجتماعی و افکار عمومی هستند و بدین صورت توان سیستم ایمنی افکار عمومی را کاهش می‌دهند.
وی در پایان تاکید کرد: اکنون در وضعیت جنگی رسانه‌ای قرار داریم که نبردی چند لایه است و بنابراین ما باید با ابزار رسانه به دفاع برآییم و در انجام کارها جنبه اقناعی را در نظر بگیریم تا دچار مشکل نشویم. همچنین ضرورت دارد تا دروازه‌بانی خبر را جدی بگیریم، هر مساله و مشکل را در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع کرده و در اعلام و بیان مواضع بسیار دقت کنیم.
گفتنی است در پایان این مراسم از سوی مهندس اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سپهر خلجی رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، بهروز کمالوندی سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و دکتر سید جواد احمدی معاون سازمان مدیرعامل شرکت تماس از مدیران و کارکنان برتر روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای کشور قدردانی شد .

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :