1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

معاون سازمان انرژی اتمی:

لیزر در بهبود سطح زندگی بسیار مهم و پرکاربرد است

1401/8/914:47
تعداد بازدید: 577 بار

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک ایران با حضور مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور  و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی معاونان و مسوولان این سازمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، در حاشیه مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک ایران دکتر امیرحسین فقهی، معاون سازمان و رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای اظهار کرد: پژوهش‌های انجام شده در حوزه لیزر به علت «های‌تک» بودن آن بسیار مهم است؛ البته لیزر در صنایع مختلف دارای کاربردهای فراوانی است به‌طوری که از لیزر در جوش‌دادن با کیفیت قطعات و یا برشکاری در صنایع، برای درمان بیماری‌های چشم و رفع عیوب بینایی و ...، استفاده می‌شود.  
معاون رییس سازمان انرژی اتمی ایران افزود:  لیزر در تمام صنایع دارای کاربردهای بسیار واضحی است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نیز بهره‌گیری از  آن بسیار گسترده‌تر شود.
دکتر فقهی بیان کرد:‌ لیزر می‌تواند در بهبود سطح زندگی بسیار مهم و پرکاربرد باشد و همه حوزه‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند و حوزه‌های مهمی وجود دارند که از فناوری لیزر و فتونونیک استفاده می‌کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان انتظار داشت توسعه لیزر و فوتونیک موجب ارزآوری در کشور شود؛ تصریح کرد: این امیدواری وجود دارد که با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و ورود جوانان باانگیزه که به دنبال پژوهش و فعالیت در حوزه دانش‌بنیان‌ها هستند، بازارهای بهتری به روی فناوری لیزر گشوده شود و بتوانیم درآمدزایی و ارزآوری داشته باشیم؛ البته در سطح منطقه دارای این قابلیت هستیم.
رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای تاکید کرد: پژوهش‌های علمی و اقدامات سازمان انرژی اتمی در حوزه لیزر با رویکرد اقتصادمحور در حال پیگیری و حرکت است  و این مهم به دانش و تجهیزات مورد نیاز بومی بستگی دارد.  

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login