1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

دکتر ستاری در مراسم افتتاح مجموعه لیزر پورت؛

«لیزر پورت» یک شتابدهنده تخصصی در حوزه لیزر است

1401/3/1308:39
تعداد بازدید: 439 بار

مجموعه پیشرفته شتابدهنده تخصصی لیزر و فوتونیک (لیزر پورت) با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مدیران و متخصصین این حوزه روز پنجشنبه 12 خردادماه جاری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، در این رویداد از روند اقدامات و فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حاضر در مجموعه بازدید بعمل آمد و در خصوص مسائل و چالش های این فعالان دانش و فناوری گفتگو شد و در ادامه رهنمودهایی از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به حاضرین ارائه شد.
دکتر ستاری پس از بازدید از این مجموعه پیشرفته در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های معاونت علمی و فناوری جهت حمایت از این مرکز تخصصی برای ورود به بازار، اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه های این حوزه برای کسانی که می خواهند در تجاری سازی لیزر کار کنند و دستگاه هایی را بر پایه لیزر تولید کنند، بسیار بالاست، از تلاش های دکتر اسلامی و همکارانشان در ایجاد مرکز نوآوری در حوزه لیزر تشکر می کنم. این فعالان، تجهیزات آزمایشگاهی و مهمتر از آن مشاوره های تخصصی می خواهند که مرکز لیزر بخوبی می تواند این خدمت را به این عزیزان ارائه دهد.
 وی افزود: بخشی از نیازها هم کمک هایی است که باید از طریق سیدمانی، وام و تسهیلات به استارت آپ ها بشود. یا حتی پیدا کردن سرمایه گذار مثل شرکت هایی که در حوزه تجهیزات پزشکی، ساختمانی یا معدنی کار می کنند، و کسانی که مشتری این موضوع هستند و حاضرند در این موضوع سرمایه گذاری کنند. این مرکز در واقع یک زیرساخت برای چنین تبادلی و یک شتابدهنده تخصصی در این حوزه است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پایان سخنانش گفت: انشاء الله همانطور که تاکنون چندین محصول را تجاری کرده اند، در آینده خبرهای خوبی را از این مرکز خواهیم داشت.

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login