1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

در دیدار با همسر شهید شهریاری؛

مهندس اسلامی: خون شهداء همیشه جریان‌ساز بوده است

1400/10/1311:14
تعداد بازدید: 553 بار

مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز یکشنبه 12 دی ماه پس از جلسه هیأت دولت با همسر معزز استاد شهید مجید شهریاری دیدار و در خصوص فعالیت های علمی شهید شهریاری و همسرشان، فعالیت های علمی و پژوهشی در صنعت هسته ای و نمونه ای از تدابیر و راهبردهای سازمان به منظور حل چالش های ساختگی بین المللی در زمینه هسته ای گفتگو کرد.


به گزارش اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، معاون رییس جمهور در پایان  این دیدار ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و با تاکید بر اینکه دشمنان ملت ایران به معنای حقیقی کلمه کوردل هستند، اظهار داشت: آنها فکر می کنند با از میان برداشتن انسان های شاخص و عناصر علمی مانند استاد دکتر شهریاری، می توانند جریان حرکت و پیشرفت موفق جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنند.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: این شهیدان خونشان جریان ساز است. یعنی خون شهداء همیشه جریان ساز بوده است. اصلاً جریان جدیدی بعد از شهادت شهدای هسته ای ما همچون دکتر شهریاری که استاد بودند، در کشور، دانشگاه ها و سازمان انرژی اتمی ایران بوجود آمد.
وی افزود: امروز شاگردان شهدای هسته ای و کسانی که از سیره و این شیوه تفکر تبعیت می کنند، توانسته اند گستره متنوع و متفاوتی را تحت تأثیر قرار بدهند و پیشرفت های بیشتری را برای کشور حاصل کنند. روح شهداء شاد باشد.


 
اسلامی گفت: از خداوند متعال می خواهیم که ما را شرمنده شهداء نکند و این توفیق را داشته باشیم که گام هایمان را مستحکم تر برداریم، با سرعت بالاتر و بیشتری حرکت کنیم و آن مسیری که به سوی قله های پیشرفت و در شأن ملت ایران است، را بتوانیم یکی پس از دیگری فتح کنیم و تراز انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و کشورمان را که هم شأن ملت ایران است در تراز جهانی قرار دهیم.
همچنین در بخشی از این دیدار، سرکار خانم دکتر قاسمی، همسر معزز شهید شهریاری خواستار حمایت سازمان از پروژه های دانشگاهی در حوزه های هسته ای شد و اظهار داشت: انشاء الله در علوم و فناوری و بویژه در هسته ای به جایی برسیم که خون های ریخته شده برای این مملکت هدر نرود.
همسر شهید شهریاری افزود: با وجود چالش هایی که در سطح بین المللی داریم باید ضمن حفظ ارزش ها در تعامل با جهان طوری عمل کنیم که خون شهداء هدر نرود.
  

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login