1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

مهندس اسلامی در نشست خبری با مدیرکل آژانس:

ایران در پیشبرد برنامه هسته‌ای مصمم است

1400/9/214:08
تعداد بازدید: 2522 بار

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران  در نشست خبری مشترک با  رافائل گروسی گفت: جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف و برنامه‌های هسته‌ای خود مصمم است و به دنبال این هستیم تا استفاده مؤثری از انرژی هسته‌ای در زندگی مردم داشته باشیم.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از انجام  مذاکره امروز با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی در خصوص جزئیات و موارد توافق شده بیان کردند.
مهندس اسلامی در این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از مذاکره انجام‌شده با مدیرکل آژانس گفت: در ملاقات با مدیرکل آژانس گفت‌وگویی را برای مسایل موجود و توسعه همکاری‌های دوجانبه مطرح کردیم و نکته حائز اهمیت این بود که مسائل بین ایران و آژانس کاملا فنی است و مسائل سیاسی و نفوذهای توطئه آمیز دشمنان ایران برای آژانس مطرح و موضوعیت ندارد.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: مطلب مهمی که آقای گروسی چندین بار در صحبت ها بیان کردند این بود که هیچ  انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد و مشاهده نکردند و فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق ضوابط و معاهدات در حال انجام است و مطالب و مدارک منتشرشده توسط دشمنان بی‌اهمیت است؛ لذا تفاهم کردیم تا این موضوعات ادامه پیدا نکند.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه در ادامه و پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای خود مصمم هستیم، اظهار داشت: باید تأثیرات و همه ابعاد برنامه هسته‌ای ایران در زندگی مردم مورد بهره‌برداری قرار گیرد و آژانس در این زمینه با ما همکاری می‌کند .
وی افزود: تولید و ایجاد ظرفیت حداقل ده هزار مگاوات برق هسته‌ای با استفاده از نیروگاه های ماژولار کوچک که ظرفیت حداکثر۳۰۰ مگاوات را دارد،  جز اهداف و برنامه‌های اصلی سازمان است و از ظرفیت‌های صنعتی این فنّاوری با حمایت های آژانس باید حداکثر استفاده را داشته باشیم.

در ادامه این نشست رافائل گروسی مدیرکل آژانس ضمن تشکر از رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: چند ماه پیش با  رئیس سازمان انرژی اتمی ایران توافق کردیم که چند ماه دیگر برمی‌گردم تا ادامه همکاری در شفاف سازی موضوعات را داشته باشیم و افتخار دارم تا چند ساعت دیگر با وزیر خارجه ایران نیز دیدار کنم.
وی ادامه داد: به دنبال تداوم و تعمیق گفت‌وگو با دولت ایران هستیم؛ مذاکرات امروز فشرده بود و موضوعات مهم در حال بررسی داریم.دنبال این هستیم تا مذاکرات را ادامه دهیم و زمینه‌های مشترکی پیدا کنیم.
هدف اصلی این است که چشم‌انداز برنامه هسته‌ای با توجه به تغییرات اقلیمی به تولید انرژی پاک منجر شود و تلاش می‌کنیم از نشست امروز نتیجه‌گیری مثبتی  داشته باشیم.

منبع خبر: دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login