1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

مصاحبه‌هامصاحبه‌ها

.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران:  

نقش مهم مشارکت همگانی در تحقق شعار سال 

1402/1/1221:41
تعداد بازدید: 1026 بار

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: مشارکت همگانی به صورت یکپارچه باعث می‌شود تا آثار آن در اقتصاد کشور و زندگی مردم مشاهده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ مهندس محمد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صداو سیما در اصفهان اظهار کرد: شعار‌های اقتصادی چند سال اخیر زنجیره متصل به هم هستند و محقق کردن آن‌ها از جمله شعار امسال، مهار تورم و رشد تولید، اهتمام ویژه همگانی مردم و مسوولان را به‌صورت توأمان می‌طلبد.
وی افزود: مشارکت همگانی به صورت یکپارچه باعث می‌شود تا آثار آن در اقتصاد کشور و زندگی مردم مشاهده شود.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تحقق شعار سال به موضوع تحول و ضرورت آن و جهت گیری‌هایی که باید داشته باشد اشاره کردند؛ سازمان انرژی اتمی نیز جهت گیری تحولی را از سال گذشته و در قالب سند جامع راهبردی پایه گذاری کرده و امسال این رویه را با همت مضاعف ادامه می‌دهد.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: با توسعه عمیق و اجرای سند تحول سازمان، شاهد تحقق و تاثیر فناوری‌ هسته‌ای در اقتصاد ملی و زندگی مردم خواهیم بود.
اسلامی افزود: برای تحقق سند تحول، همت مضاعف خود را از نقطه صفر فعالیت سازمان انرژی اتمی که همان شناسایی ذخایر معدنی کشور با قابلیت‌های فناورانه و تجهیزات (استفاده از داده‌های ژئوفیزیک هوابرد در نخستین مراحل اکتشافات) است با تخمین ذخایر در اعماق ۱۵ هزار متری زمین، سپس فرآوری و تبدیل آن به سوخت هسته‌ای و در نهایت تولید برق اتمی در نیروگاه‌ها و نیز حوزه پرتوها در بخش‌های پزشکی، صنعت و کشاورزی به کار می‌گیریم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه استفاده از فناوری‌ هسته‌ای در بخش‌های محیط زیست و کشاورزی، سلامت جامعه را به‌دنبال دارد، گفت: به عنوان مثال برای تحقق امنیت غذایی، با توسعه و گسترش کاربرد پرتوها می‌توانیم آفت‌ها را از مزارع کشاورزی و باغ‌ها دور کنیم.
 

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :