لوگو سایت

سوالات متداول صدور/اصلاح/تمدید مجوز کار با اشعه در مراکز پزشكي هسته اي (شناسه خدمت: 1331634151)

سوال 1) نحوه ارسال مدارک جهت اخذ مجوز چگونه است؟
پاسخ 1) جهت هرگونه مکاتبه با واحد قانونی به منظور اخذ مجوز، ضروری است از طریق سامانه یکپارچه نظارت و ارزیابی پرتوی (سیناپ) مندرج در وب سایت این اداره کل به آدرس www.nrpd.ir، نسبت به اخذ شناسه کاربری و رمز عبور اقدام شده و سپس از طریق فرایندهای موجود نسبت به ثبت درخواست اقدام گردد
سوال 2) مدارک لازم جهت اخذ مجوز چیست؟
پاسخ 2) از طریق وب سایت اداره کل حفاظت در برابر اشعه به آدرس www.nrpd.ir، قسمت ضوابط و دستورالعمل ها، نسبت به مطالعه "ضوابط دریافت مجوز کار با اشعه در مراکز پزشکی هسته ای"، به منظور اطلاع از مدارک مورد نیاز اقدام گردد.
سوال 3) نحوه دراختیارگیری دستگاه تصویربرداری به چه صورت است؟
پاسخ 3) جهت دراختیارگیری دستگاه تصویربرداری، ضروری است نسبت به اخذ مجوزهای قانونی از این اداره کل اقدام گردد. جهت تامین منبع پرتو از شرکت های داخل کشور، ضروری است مرکز فروشنده نسبت به ثبت درخواست واگذاری به مرکز خریدار اقدام نماید.
سوال 4) از چه مراکزی می توان خدمات نصب و راه اندازی و کنترل کیفی منابع پرتو را اخذ نمود؟
سوال 4) هرگونه خدمات نصب و راه اندازی و تعمیر و کنترل کیفی منابع پرتو، صرفاً از طریق مراکز دارای پروانه اشتغال معتبر خدمات مربوطه از واحد قانونی میسر است. لیست مراکز مذکور در وب سایت این اداره کل، قسمت مراکز و شرکت های مورد تایید واحد قانونی موجود می باشد.
سوال 5) آیا به منظور اخذ مجوز، نیاز به مراجعه حضوری جهت تحویل مدارک و اخذ فیزیکی مجوز می باشد؟
پاسخ 5) خیر. تمامی درخواست ها از طریق سامانه سیناپ به واحد قانونی ارسال می گردد و مجوز الکترونیکی صادر شده از طریق سامانه مذکور قابل دسترس خواهد بود.

 

 

مشخصات کاربر

تاریخ بروزرسانی پورتال

چهارشنبه 9 خرداد 1403 14:12:27
login