نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
مراسم تجلیل از زحمات و تلاش های دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز سه شنبه 17اسفند ماه با تلاش بنیاد ملی نخبگان استان قزوین و حضور جمعی از فرهیختگان استان در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد. در این مراسم چهره های مطرح کشوری از جمله حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد عضو هیئت حل اختلاف سران قوا ، زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، سهراب پور مشاور عالی بنیاد نخبگان، محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و  استاندار و برخی از مسئولان استانی حضور داشتند.
در این مراسم دکتر منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به  ابعاد علمی، اخلاقی، شخصیتی و کاری دکتر صالحی، ایشان را شخصیت بسیار فرهیخته ای توصیف کرد که باید الگوی جامعه جوان باشد.
مهرام با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای انسان فرهیخته ای که همه اوصاف حسنه در او جمع شده، گفت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای جهان خواستار حضور دانشمندان ما هستند باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم. این خیلی ساده لوحانه است اگر خودمان زمینه خروج این افراد و ظرفیت ها از کشور را فراهم کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر حل مسائل مالی دانشمندان و پژوهشگران کشور و اتخاذ تصمیمات اساسی توسط مجلس و مسئولین، تصریح کرد: امروز در کشور نباید ارزش دانشمندان و پژوهشگران ما با ترازوهای مالی سنجیده شود ولی باید از نظر مالی این افراد تامین شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی در این مراسم اظهار داشت: امروز کشور ایران در جایگاه علمی و نظامی ویژه‌ای برخوردار بوده که به برکت دانشمندان و فرهیختگانی همچون علی‌اکبر صالحی است.
وی بیان کرد: ایران امروز قدرت هسته‌ای در منطقه بوده که به همت دانشمندان، اقتدار کشور و حمایت‌های دولت و مردم است.
نایب رئیس مجلس نهم تصریح کرد: هدایت و حمایت‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری سبب خلق ظرفیت‌های علمی و فناوری در کشور شد و امروز دانشگاه آزاد بیش از 100 هزار فارغ‌التحصیل دارد.
ابوترابی با بیان این مطلب که علی اکبر صالحی در خلق اقتدار کشور نقش به‌سزایی ایفا کرده است، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی صالحی نخستین رئیس دانشگاه صنعتی شریف بود که در آن زمان رشته دکتری در این دانشگاه وجود نداشت.
وی افزود: با تدبیر رئیس دانشگاه صنعتی شریف رشته‌های دکتری در این دانشگاه راه‌اندازی شده و دانشجویان آن زمان علی محمدی‌ها و شهریاری‌ها بودند که افتخار کشور هستند.
نایب رئیس مجلس نهم خاطرنشان کرد: علی اکبر صالحی علاوه بر شخصیت علمی و اجرایی در سطح کشور در زمینه تولید علم و تبدیل دانش به فناوری نقش ویژه‌ای داشته و توسعه علمی استان قزوین و کشور را مرهون مدیریت و حمایت او هستیم.
ابوترابی خاطرنشان کرد: ایران در زمینه استفاده از دانش و فناوری در بین کشورهای جهان اسلام پیشگام بوده و شکل‌گیری دانش هسته‌ای از گام نخست در کشور حاصل تلاش‌های علی اکبر صالحی و مدیریت او است.
وی ابراز امیداری کرد که با تلاش و همت مسئولان ایران به نمادی از اقتدار علمی، اقتصادی و سیاسی در منطقه و جهان تبدیل شود.
داوود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از رئیس سازمان انرژی اتمی، اظهارکرد: دکتر صالحی از مراتب علمی، سیاسی، مدیریتی و جایگاه رفیع دانشگاهی برخوردار است.
وی افزود: آقای صالحی در زمان حضور در وزارت خارجه و ریاست سازمان انرژی هسته‌ای خدمات بسیاری را به استان ارائه کرد.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: احداث شتابگر ملی یا چشمه نور ایران برای اولین بار در استان قزوین با همت و و تلاش آقای صالحی کلید خورده است.
این مسول با بیان اینکه چشمه نور استان قزوین به عنوان مرجعیت علمی در خاورمیانه مطرح خواهد شد، اضافه کرد: فاز مقدماتی آن در فروردین ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
محمدی در پایان با تاکید بر اینکه اتمام پروژه چشمه نور نیازمند حمایت همه جانبه مسوولان است، بیان کرد: موافقت برای راه‌اندازی نمایندگی دفتر امور خارجه در استان قزوین به واسطه وجود دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد از طریق مساعدت‌ها و راهنمایی‌های دکتر صالحی ایجاد شد.
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این همایش با تجلیل از خدمات دکتر علی اکبر صالحی گفت : تاریخ باید دستاوردهای دکتر صالحی را به رشته تحریر در آورد، چون سال‌ها باید بگذرد تا متوجه شویم وی چه دستاوردی برای کشور داشته است.
سهراب پور مشاور عالی بنیاد ملی نخبگان هم در این همایش گفت : دکتر صالحی نقش عمده‌ای در پیشرفت هسته‌ای کشور داشته است. 
سهراب پور گفت: در بعد تخصصی هسته‌ای، اگر دکتر صالحی نبود مذاکرات به برجام منجرنمی شد، چون اعضای مذاکره کننده علم هسته‌ای نداشتند.
مشاور عالی بنیاد نخبگان اضافه کرد: دکتر صالحی نه تنها در داخل کشور بلکه در جهان اسلام از محبوبیت خاصی برخودار است.
استاندار قزوین هم در این همایش گفت: باید از مدیران نادری، چون علی اکبر صالحی که وضعیت کشور را ارتقا می‌بخشند و وفاداری خود را به نظام و رهبری ثابت کرده اند، قدردانی کرد.
همتی با بیان اینکه مگر چند نفر از مدیران حقوق نجومی دریافت می‌کردند، گفت: پرداختن به این موضوع را منحرف کردن افکار عمومی دانست.
استاندار با بیان اینکه تحریم یک ظلم به ملت ایران بود گفت : آبادانی کشور در پسا برجام در ریل خود قرار گرفته است.
دکتر جواد صالحی عضو انجمن برق آمریکا و برادر کوچکتر دکتر علی اکبر صالحی هم در این همایش گفت : شهرت و محبوبیت دو بعد جدا از هم هستند، خیلی‌ها مشهورند، اما محبوب نیستند، اما دکتر صالحی هم مشهور است و هم محبوب. 
وی افزود: باورهای الهی و باور به علم و پیشرفت و زیبا بودن زندگی عصاره وجودی دکتر علی اکبر صالحی است.
 موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم گفت : دکتر صالحی در هر جایی از دنیا چه در کنفرانس ها‌ی ملی و بین المللی حضور داشته، از زادگاه خود به نیکی یاد کرده است.
موسی خانی گفت : یکی از بارزترین ویژگی‌های دکتر صالحی این است که سمت ها‌ی دنیایی هیچ تأثیری در روحیه وی نداشته است.
رییس سازمان انرژی اتمی در پایان این مراسم ضمن تشکر از مسوولان کشوری و استان قزوین، افزود: خداوند معجزات فراوانی دارد که زشتی‌ها را می‌پوشاند و خوبی‌ها را انتشار می‌دهد.
این مسوول در پایان افزود: خداوند را شاکرم که اینگونه مرا در جمع مردم معرفی کرده و خواستارم مرا کمک کند تا شایسته لطف و مرحمت او باشم.
رونمایی از کتاب «صالح فرزانه»
در پایان مراسم تجلیل از رییس سازمان انرژی اتمی در قزوین کتاب زندگینامه دکتر علی اکبر صالحی با عنوان «صالح فرزانه» در قزوین رونمایی شد. در این کتاب زندگی دکتر صالحی از تولد تاکنون و خاطرات و فعالیت های شغلی و حرفه ای ایشان به رشته تحریر در آمده است.
در این کتاب به بخش هایی از زندگی ایشان از تولد تا تحصیل و فعالیت در بخش های مختلف پرداخته شده است.عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ