نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1395/9/28 يكشنبه
دکتر صالحی: روابط با آژانس روابط بسیار خوبی است
یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی صبح روز یکشنبه 28آذرماه جاری در دیدار با دکتر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص مسائل مربوط به همکاری ها و فعالیت های دو جانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

دکتر صالحی در کنفرانس خبری کوتاه پس از مذاکرات ضمن تاکید بر اینکه صحبت های خوب و مفصلی در خصوص مسائل مربوط به همکاری ها و روابط جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شده است، افزود: در این جلسه مسائلی که تا امروز بوده و روابط و همکاری ها را مرور کردیم. خوشبختانه در گزارش هایی که بعد از اجرایی شدن برجام از سوی آژانس منتشر شده است، تعهد و التزام ایران به تمامی تعهداتش مورد تاکید قرار گرفته است. اینکه جمهوری اسلامی ایران هرآنچه را وعده و تعهد داده عمل کرده است، نکته بسیار مهمی است.

معاون رییس جمهور گفت: ما همچنین در مورد آب سنگین، اورانیوم های غنی شده و ذخایر آن و تحقیق و توسعه گفتگو کردیم.

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به فرمان رییس جمهور به سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت امور خارجه افزود: در خصوص پیشران ها، نحوه اجرای آن و تعهداتی که ما در چارچوب قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی، پروتکل الحاقی و توافق نامه پادمانی در قبال آن خواهیم داشت، صحبت کردیم.

دکتر صالحی تصریح کرد: روابط ما با آژانس روابط بسیار خوبی است. اصرار ما همواره بر این است که آژانس به عنوان یک مرجع بی طرف عمل کند و اینکه نفوذ و یا اعمال نفوذ کشوری در گزارش های آژانس منعکس نشود. خوشبختانه تا به امروز واقعاً اینگونه بوده است و آژانس بی طرفانه عمل کرده است و جای تشکر دارد.

در بخش دیگری از این کنفرانس خبری مشترک یوکیا آمانو با تاکید بر مسئولیت آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص نظارت و تایید اجرای تعهدات ایران افزود: ایران به تعهدات خود عمل کرده است و روند اجرای برجام رضایت  بخش است. آمانو افزود: نسبت به ادامه روند همکاری های تدوین شده خوش بین هستم.


نسخه قابل چاپ