نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1395/11/26 سه‌شنبه
بازدید دکتر صالحی از خبرگزاری ایسنا
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز دوشنبه 25 بهمن ماه 95 به دعوت خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، در این رسانه حضور یافت.

معاون رییس جمهور با استقبال و همراهی علی متقیان، مدیرعامل و سردبیران خبری این خبرگزاری از بخش های تحریریه، عکس و اداره فرهنگی و هنری ایسنا بازدید کرد و با کارکنان خبرگزاری از نزدیک تبادل نظر کرد.

دکتر صالحی با تقدیر از فعالیت ایسنا بویژه در انعکاس شایسته رویدادهای صنعت هسته ای کشور گفت: هر خبرگزاری شخصیت خودش را دارد. رییس سازمان انرژی اتمی با بیان دغدغه های فرهنگی بر بعد معنوی انسان تاکید کرد و توجه به نیاز فرهنگی انسان را ضروری دانست. ایشان افزود: تامین نیاز فرهنگی جوانان باید با ذوق و سلیقه آنها همراه باشد و مورد پسند باشد. ما متاسفانه از زبان جوانان دور می شویم و آنها به زبان دیگری عادت کرده اند. لذا ضرورت دارد حرف های خوب را در قالب جدید بریزیم.

مدیرعامل ایسنا نیز با تاکید بر امانت داری و صداقت به عنوان دو اصل کاری این خبرگزاری گفت: خط مشی رهبری و نظام ج . ا. برای ما اصل است و طرفدار این و آن نیستیم. ایشان همچنین از بی انصافی برخی در خصوص دستاوردهای مثبت برجام گله کرد و گفت: خدمت بزرگی به نظام شده است و نباید نادیده گرفت.

در بخش دیگری از این رویداد دکتر صالحی در جمعی صمیمانه به سوالات و ابهامات مدیرعامل و خبرنگاران خبرگزاری در حوزه های آثار مثبت اقتصادی برجام در کشور، پدیده ترامپیسم، غنی سازی و دارایی اورانیوم کشور، نقشه راه تولید سوخت هسته ای، سرمایه گذاری های خارجی سازمان انرژی اتمی، پیشران هسته ای، ساخت راکتورهای کوچک هسته ای در کشور، مشارکت چین در بازسازی و بهسازی راکتور آب سنگین اراک و صادرات رادیودارو بطور مشروح پاسخ گفت.


 

 نسخه قابل چاپ