• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
کریستین استرومن، قائم مقام وزیر امور خارجه نروژ در رأس هیاتی عصر روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه جاری با بهروز کمالوندی،‌ معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران در محل سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار استرومن ضمن اعلام حمایت کامل کشورش از برجام اعلام نمود تمامی طرف های برجام موظف به رعایت تعهدات خود می‌باشند و کشورش آمادگی کامل دارد در تمامی عرصه‌های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و همچنین در حوزه صنعت هسته‌ای با ایران همکاری داشته باشد.

معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران نیز با بیان اینکه برجام توافقی میان کشورهای زیادی از جمله کشورهای اروپائی و ایران بوده، اضافه نمود: تمامی گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از برجام حاکی از اجرای کامل و بی عیب و نقص این توافق از سوی ایران می‌باشد. کمالوندی در ادامه ضرورت همراهی دیگر اعضاء برای اجرای کامل برجام را یادآوری نمود.

معاون سازمان انرژی اتمی کشورمان همچنین علاقه‌مندی ایران برای گسترش و توسعه همکاری های هسته‌ای در تمامی زمینه‌های ممکن و استفاده از تجارب نروژ در بخش های مختلف هسته‌ای از جمله ارتباط مراکز تحقیقاتی و علمی نروژ با پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای را مورد اشاره قرار داد.
دکتر خلفی، رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای نیز در این دیدار زمینه‌های قابل همکاری دوکشور در حوزه‌های مختلف بویژه پزشکی هسته‌ای و کشاورزی را مورد تأکید قرار داد. 
در پایان هردو طرف بر لزوم شروع همکاری مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز هسته‌ای با همکاری و نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید نموده و گسترش همکاری ها در بخش های مختلف را خواستار شدند. در این دیدار دو طرف همچنین تاکید نمودند که همکاری های موفق دو کشور در گذشته می‌تواند الگویی برای توسعه همکاری ها در تمامی عرصه‌ها گردد. 
 
عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ