نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1395/12/25 چهارشنبه
پیام نوروزی دکتر صالحی
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، به مناسبت فرارسیدن سال نو متقارن با سالروز ولادت با سعادت بزرگ بانوی جهان اسلام، حضرت فاطمه زهراء (س) و روز بزرگداشت مقام مادر و بانوان ایرانی، پیام تبریک به شرح زیر صادر کرد.
بسم ا.. الرحمن الرحیم
آن هنگام که جمعی از فضلا و عالمان ایرانی با بهره‌گیری از میراث فرهگی نیاکانِ نیک‌اندیش ما و با توجّه به موازین و اصول آیین حنیف اسلام همّت نموده و در سایة هدایت‌های یکی از نوادر و نوابغ فرهنگ و تمدّن اسلامی، نسبت به تدوین تقویم جلالی و گاه‌شماری مستقل ایرانی در دورة اسلامیِ حیات ایران‌زمین اقدام نمودند، بسیاری را این گمان نبود که موکبِ خجستة نوروز و پیکِ همایون خبرِ بهار پیروز، از مرزهای سیاسی ایران گذر خواهد کرد و مشامِ بخش وسیعی از مردمان را در گسترة ایرانِ فرهنگی و در پهنة این کرة خاکی به بوی مراد خوش خواهد نمود.
از این رو، به وارونة برخی پندارهایِ ناصواب، می‌توان از جشن جهانی نوروز و پیام جاودانی و جهان شمولِ این رسم و آیین فرخنده برای گستراندنِ آموزه‌هایِ کیشِ مِهر در سراسر گیتی و گشودنِ گره‌های بسته از جان های خسته به حکم میر نوروزی و در سایة تعالیم سنّت ایرانشهری سخن گفت.
در این میان، آنچه که بر میمنت و مبارکی نوروزِ امسال افزوده و فضای جامعة اسلامی را بیش از پیش عطرآگین نموده است، تقارن این ایّام فرخنده با سالروز میلاد مسعود بزرگ بانوی عالمِ اسلام و یادگار ماندِگار حضرت خیرالانام(ص)، حضرت صدیقة طاهره(س) و روز بزرگداشت مقام و منزلتِ مادران و بانوان ایرانی است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطرة حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) و ادای احترام به خاطرة تابناک شهدای آتش‌نشان، بر خود فرض می‌دانم تا بدین‌وسیله جشن میلاد سرور بانوان دو عالم و فرارسیدن نوروز خجستة باستانی و آغاز سال جدید خورشیدی را به پیشگاه ملّت شریف ایران، به‌ویژه اعضای خانوادة بزرگ و افتخارآفرین صنعت هسته‌ای کشور تبریک و شادباش عرض نمایم.
امید است در پرتو الطاف الهی و به یُمن انفاس قُدسی حضرت فاطمة زهرا(س) در سال جدید، شاهد بهروزی و عزّت روزافزون اُمّت اسلامی و خلقِ حماسه‌ای دیگر بدست توانمندِ ملّت فهیم و زمان‌شناسِ ایران باشیم.
شب رفت، صبــوح آمد، غــم رفت فتــوح آمد                      خورشید درخشان شد، تا باد چنین بادا
قهرش همه رحمت شد، زهرش همه شربت شد                      ابرش شکرافشـان شد، تا باد چنین بادا
 

نسخه قابل چاپ